Sposoby na trądzik - uwierz w siebie


Wiele z nas zmaga się z trądzikiem, łącznie ze mną. Bardzo często jest on przyczyną naszych kompleksów, utraty pewności siebie, jak i poczucia wartości. Powstrzymuje chęci do dalszego rozwoju i ruszenia w życiu do przodu. Uważamy się za gorszych, innych. Dążymy do tego, aby być jak nasi rówieśnicy, marząc o pięknej i nieskazitelnej cerze oraz akceptacji w społeczeństwie. Szukamy sposobów na pozbycie się bądź zmniejszenie powodów naszej niskiej samooceny, lecz wiele z nich zawodzi. Tracimy wiarę, aby dalej z nim walczyć i pozwalamy by nasz problem nadal się rozwijał. Stąd postanowiłam podzielić się z wami moimi sposobami na zwalczanie trądziku. Należy pamiętać, że kuracja trądzikowa musi być regularna.


Trądzik jest chorobą skóry, której często towarzyszy stan zapalny. Dotyczy prawie wszystkich począwszy od 12-13, aż do 20-25 roku życia. Powstają wtedy zmiany zapalne - "pryszcze" (zaczerwienione i bolesne przy dotyku). Trądzik może występować nie tylko na twarzy, ale też na ramionach, klatce piersiowej i plecach. (źródło: www.niszczpryszcz.pl)

1.Odpowiednie oczyszczenie skóry:
zalecam różnego rodzaju peelingi, maseczki, parówki, toniki, kremy i płyny. Kosmetyki pomogą usunąć tłuste zanieczyszczenia. 

2.Stosowanie kremów bądź maści przeznaczonych dla cery trądzikowej: 
środki przeznaczone dla cery problematycznej mają na celu zmniejszenie pojawiania się wyprysków lub też całkowite się ich pozbycie. 

3.Unikanie kontaktu rąk z twarzą: 
na naszych brudnych dłoniach znajduję się mnóstwo bakterii, które mogą powodować różnego rodzaju stany zapalne. 

4.Pamiętaj - staraj się nie wyciskać pryszczy: 
podczas ich wyduszania może dojść do powstawania stanów zapalnych skóry, która będąc skaleczona łatwo łapie infekcję bakteryjną. 

5.Konsultacja z dermatologiem: 
lekarz wybierze odpowiednią dla nas kuracje, która powinna złagodzić problem. 

6.Znaczne zmniejszenie bądź wyeliminowanie niekorzystnego dla nas pożywienia i napojów, takich jak: chipsy, słodycze, Fast-food’y, zupki chińskie, ketchup, ostre przyprawy, Coca-cola, Sprite, itp.: 
tego typu produkty powodują zwiększenie się trądziku, gdyż znajdują się w nim niepożądane dla nas substancje. 

Kontynuując temat trądziku chciałabym polecić Wam kilka sprawdzonych przeze mnie produktów, które być może Wam pomogą. Wspomnę również o firmie cieszącej się powszechnym uznaniem w dziedzinie zwalczania problemów skórnych, w tym pryszczy. 

Żel Benzacne (5% bądź 10%) – Używam od 2-3 lat. Podczas nasilającego się stanu zapalnego. Produkt pomógł mi pozbyć się wyprysków. Przy codziennym stosowaniu żel wysusza skórę, więc warto pamiętać o nawilżeniu twarzy. 

Głęboko oczyszczająca maseczka Avon Clearskin blackhead clearing - Używam od kilku miesięcy, 2-3 razy w tygodniu. Maseczka ma na celu pozbycie się zaskórników, głęboko oczyszczać i odświeżać skórę. Jestem zadowolona ze skuteczności produktu. Idealnie sprawdzi się dla cery tłustej i mieszanej. 

Peeling głęboko oczyszczający pory Avon Clearskin Pore Penetrating – Stosuję od kilku miesięcy, 2-3 razy w tygodniu. Oczyszcza pory i zmniejsza ich widoczność. Miłe poczucie odświeżenia i oczyszczenia. Idealnie sprawdzi się dla cery tłustej i mieszanej. 

Punktowy preparat na pryszcze o natychmiastowym działaniu Avon Clearskin Clear Emergency – Używam od kilku miesięcy. Stosuje go na zmianę z innymi produktami, gdy pojawiają się wypryski. Produkt wysusza problem i zmniejsza widoczność niedoskonałości. 


Intensywnie działający kremowy żel do mycia twarzy Avon Clearskin Clear Emergency – Używam od kilku miesięcy, minimum raz w tygodniu. Oczyszcza cerę z wszelkich bakterii i łoju. 


Maść Tribiotic – Stosuję od niedawna, po kilku użyciach widać rezultaty. Działa przeciwbakteryjnie, pomaga pozbyć się pryszczy. Zalecam stosowanie w ciągu dnia, gdyż produkt jest tłusty i nie zasycha. 

Żel do mycia twarzy Biały Jeleń hipoalergiczny – Stosuję od kilku tygodni. Minimum 2 razy w tygodniu. Produkt dobrze oczyszcza skórę. 

Tabletki z drożdżami – Stosuję nieregularnie, przed i podczas miesiączki. Produkt ma na celu pozbycie się problemu od środka. Przy dłuższym zażywaniu widać efekty. 

Eris Under 20 Anti Acne tonik antybakteryjny przeciw zaskórniakom – używam rano bądź wieczorem na zmianę z innymi produktami. Jestem zadowolona ze skuteczności produktu. 

Czarna maska Peel Off – Produkt ma na celu pozbycie się wągrów. Jestem zadowolona ze skuteczności produktu. Należy pamiętać, że maska podczas usuwania wyrywa pojedyncze włoski. 

Firma Clinique Laboratories spółka zależna od Estée Lauder Companies, to amerykański producent specjalizujący się w pielęgnacji skóry, kosmetyce, dermokosmetyce i perfumach. Chciałabym przetestować produkty tej firmy, aczkolwiek nie miałam jeszcze okazji. 

lub 

Mam nadzieję, że sposoby i produkty wymienione przeze mnie powyżej, pomogą Wam w zwalczaniu uciążliwego problemu, jakim jest trądzik. Lecz nawet jeśli nie uda się Wam tego osiągnąć musicie pamiętać, że trądzik nie jest wyznacznikiem waszej wartości i tego, jacy jesteście. Nie pozwólcie, aby zapanował nad waszym życiem i ograniczał Wasz rozwój. Krytykę i obelgi odnoszące się do Waszej osoby czy wyglądu, traktujcie obojętnie i próbujcie przekuć je w motywację, która pozwoli Wam iść do przodu, kształtować osobowości, rozwijać się. W życiu są inne, dużo ważniejsze aspekty, którymi powinniście się kierować i poprzez nie być postrzegani. Co najważniejsze - z trądzikiem też da się walczyć.

A jakie są wasze sposoby na walczenie z trądzikiem, co polecacie? Piszcie w komentarzach. 

Pozdrawiam 
Follow my blog with Bloglovin

1 komentarz :

GloryHaul © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka